טיפול זוגי

"האהבה איננה פשוט מונחת שם, כמו אבן, עליה להיעשות, כמו לחם, להיעשות מחדש כל הזמן, להיעשות חדשה".

Ursula K. Le Guin

זוג כעוס יושב על ספה לשיחה עם המטפלת שלהם

מערכת היחסים הזוגית הנה המשמעותית בחיינו הבוגרים ומשפיעה על איכות חיינו.
לעיתים עלולים אנו להיקלע לצומת בקשר או למשבר, לתחושה של אי הבנה, חוסר תקשורת. כעסים, הערות עוקצניות בלתי פוסקות, תחושת מרחק או אכזבה –  עלולים להיקרות בדרכנו.
נושאים שכיחים המעסיקים את מרבית הזוגות ועלולים לגרום למחלוקות לא פשוטות, קשורים לכסף, מין, סידור הבית ויחסים עם המשפחה.
ישנם אירועי חיים נוספים אשר עלולים לערער את מערכת היחסים הזוגית. כאשר נושאים אלה מהווים מוקד חיכוך, מרגישים בני הזוג כאילו משהו בערוץ התקשורת הזוגית נחסם. על מנת ללבן מורכבות זו יש צורך בבניית גשר זה אל זו, אשר יסודותיו יהיו חזקים ואיתנים, ויוכלו להחזיק את התחושות, הרצונות והמסע המשותף.
הטיפול הזוגי משלב את בני הזוג בתהליך, תוך ראיית כל אחד ואחת, וראיית הריקוד הזוגי הייחודי שלהם. מתוך הקשבה והתבוננות בעין מקצועית, נולדות הבנות העשויות לחולל שינוי בקשר ובתחושה האישית של כל אחד מבני הזוג.
בתהליך זה אנו למדים מהי המנגינה הזוגית, מהו החוזה הזוגי הלא כתוב, מה כל אחד ואחת זקוק מהשני/ה. נערוך התבוננות פנימה של כל אחד ואחת, תוך ליווי טיפולי שלי, ונעשה את החיבור בין העולם הפנימי של כל אחד/ת, ובין הקשר הזוגי כך שיוכל להוות מענה טוב לשני בני הזוג.
הייחודיות בתהליך הזוגי הנה ההקשבה לדיאלוג האחר – הדיאלוג של הבן/ בת הזוג  עם עצמו, הדיאלוג עם בן / בת הזוג והדיאלוג עם המטפלת. אלו עשויים ללמד רבות, לקדם את הקשר הזוגי ולהוות בסיס לשינוי.
אני מטפלת בזוגות בשלבי החיים השונים, החל ממערכות יחסים טרום נישואין בהן לעיתים עולה השאלה – האם למסד את הקשר, דרך זוגות לאחר נישואין, עם ילדים צעירים, מתבגרים או בוגרים. בכל שלב – הייחודיות והצרכים שלו. כולם זקוקים לקשר בטוח, אוהב ויציב ומגיעים לטיפול מתוך הצורך והרצון כי הדברים יסתדרו עבורם על הצד הטוב ביותר.
אני מטפלת במגוון שיטות טיפול המותאמות לצרכיו של הזוג, כל זוג וצרכיו הוא. מתוך עבודה טיפולית משותפת לבניית גשר איתן, למתן כלים להתמודדות בקשר הזוגי, ליצירת השינוי הרצוי ולשיפור איכות החיים הזוגית.

דילוג לתוכן