טיפול משפחתי

"הכל זורם יחד, הכל נושם יחד, יש הרמוניה בין כל הדברים".

היפוקראטס

ילדה ואמא יושבות על ספה לשיחה עם המטפלת שלהן

המשפחה הנה מערכת חיה ונושמת המורכבת מפרטים, אשר האחד משפיע על השני, רקמה אנושית חיה. 
השפעתה על איכות חיינו גדולה ורבה. המשפחה עשויה להוות כוח משמעותי, אולם במצבים מסוימים עלולה היא להוות קושי. מחד המשפחה היא המעטפת המגינה ממנה אנו יוצאים לעולם ואליה אנו חוזרים בסופו של יום. מאידך, קשיים בבית מסיבות שונות ומגוונות, עלולים להקשות ולהכביד על תחושתנו.
אני מטפלת בקליניקה במגוון מצבים וקשיים, הקשורים לעיתים בקשר בין בני הבית, ולעיתים בקושי עם אחד מהילדים. מצבים כגון הפרעת קשב וריכוז, קשיים חברתיים, קשר הורה – ילד, ועוד. 
ההורות מביאה עמה אתגר גדול ומשמעותי. הילדים, מהווים עבורנו את האוצר הגדול אשר יכולנו לבקש. כל הורה אוהב את ילדו אולם לא תמיד הדבר מצליח להתבטא באיכות הקשר. לעיתים קורה והילדים מציבים אתגרים לא פשוטים, ואנו זקוקים לכלים על מנת להתמודד באופן מיטבי עם קשייהם והקושי שלנו כהורים.  
במצבים מסוימים נעשית הדרכת הורים, הנשענת על התפיסה כי לא תמיד יש צורך להביא את הילד לחדר הטיפולים או "לשלוח" אותו לטיפול. לעיתים רבות הגעתם של ההורים להתייעצות מקצועית – הדרכת הורים, עושה שיפור גדול ומשמעותי. 
אני מאמינה שכל הורה מביא עמו מזוודה ובה איכויות, חוזקות, ויכולות הוריות טבעיות. בנוסף לאלה ותוך ביסוס הבנה והקניית כלים, נוכל ביחד לחולל שינוי ושיפור עבור בני המשפחה כולה.   
ישנה חשיבות גדולה להשקיע בקשרים המשפחתיים, וככל שיהיו טובים יותר כך המשך הדרך המשותפת תהיה טובה ומספקת יותר.

דילוג לתוכן